Servislerimiz

Tüm Elektrik Alt Yapı Çözümleri


IDECO, yatırımlarınızın hedefe başarılı ve zamanında ulaşması için planlama aşamasından kabul sürecine kadar her adımınızda yanınızdadır.

Işınım hesapları, fotovoltaik panel dizilerinin tasarımı, yön ve gölge hesaplamaları, optimum panel&inverter konfigürasyonu ve PV Sistemlerin, OG/AG şalt sistemlerin ve ENH’nın projelendirilmesi gibi mühendislik hizmetleri, IDECO‘ nun uhdesindedir. IDECO; montaj ve kurulum hizmetleri, PV panel montajları, DC/AC kablolama, AG Panoları/DC Toplama Kutuları/Veri Toplayıcı Panoüretimi ile OG Sistem Tasarımı ve Kurulumu, ENH montajı… gibi birçok uzmanlık gerektiren görevleri üstlenir.  IDECO, projenin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için proje takvimine göre satın alma, mühendislik, kurulum, devreye alma ve kabul planlamalarını yapar. IDECO, tesisin yatırım&iş geliştirme sürecinde EPDK tebligatına uygun, elektrik üretim/dağıtım/ iletim mevzuat ve standartlarına uygun olarak yapılması ve kabul aşamalarında yanınızdadır.

Başarılı bir şekilde kurulan enerji santrallerinin profesyonelce işletilmesi ve bakımı, tesis veriminin üst düzeyde tutulması için önem arz eder. IDECO, kabuller sonrasında da bakım ve servis hizmetleri sunmaktadır.

PROJE YÖNETİMİ & MÜHENDİSLİK HİZMETİ


IDECO, yerel ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği başarılı projelerden edindiği tecrübe, teknik bilgi ve uzmanlık ile enerji ve elektrik alanında danışmanlık ve proje yönetimi hizmetleri sunmaktadır.

Henüz tasarım aşamasında yatırımların optimum parametreler ile tasarlanması ve yapım aşamasına geçilmeden kazanç sağlanmasını hedefleyen IDECO Enerji, fiyat avantajlı, dinamik ve sürdürülebilir çözümler oluşturmaktadır.

IDECO; Yerleşim planları , Tek Hat Şemaları , Kablo Güzergah Planları, Topraklama planları… vb gibi proje çizimlerini uygulama öncesi mühendislik çalışmaları ve hesaplamaları sayesinde olması gereken revizeleri uzman kadrosuyla yönetir.

ALÇAK GERİLİM PANO ÇÖZÜMLERİ

Enerji santralleri için;

DC Toplama Kutuları

Saha Toplama Panoları

Ana Dağıtım Panoları

Veri Toplama Panoları

kendi öz tasarımıyla IDECO tarafından İstanbul’daki fabrikamızda üretilir.

ORTA GERİLİM SİSTEM TASARIMI VE KURULUMU


IDECO, orta gerilim hücreleri ve ilgili beton köşkler, dağıtım merkezi veya KÖK binalarının temini, montajı, temel topraklaması, kurulum ve devreye alma işlerini yapar. Beton köşkler ve dağıtım merkezi binaları ile ilgili inşaat işlerini de üstlenen IDECO, müşterinin ihtiyaçlarına anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Bu çözümler kendi bünyemizde bulunan personellerimiz vasıta ile verilmektedir.

ENERJİ NAKİL HATLARI

IDECO, enerji santrallerinin şebekeye bağlanması için gerekli Enerji Nakil Hatları işleri ile ilgili betonarme veya kafes direk temini, montaj ve kurulum işlerini yapmaktadır.

IDECO, enerji nakil hatları ile ilgili mühendislik hesaplamaları, projelendirme, projenin TEDAŞ/ Dağıtım Şirketi onayı, montaj ve kurulum işlerini de üstlenerek müşterilerine kolaylık sunar.

IDECO, siz değerli müşterilerimize enerji santralleri yatırımlarınızda  enerjinin üretimi, tesisin koruması ve üretilen enerjinin şebekeye iletimi ile ilgili her türlü görevi üstlenerek anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

BAKIM ONARIM VE SERVİS HİZMETİ

IDECO, kabulü ve teslimini yapmış olduğu tesisler için yatırımcıları ile anlaştığı sürelerde bakım ve servis hizmeti vermektedir. Bakım ve servis hizmeti anlaşmalarımızda opsiyonel olup yıllık ücreti karşılığında uzman ekibimiz tarafından tesisin tamamı kontrolden geçirilerek verilmektedir.  Bunun haricinde IDECO yapmış olduğu tesislere ve tesislerdeki ürün gruplarına göre belirli garantiler vermektedir. Bu garantiler kapsamında veya oluşabilecek herhangi bir arıza durumunda bakım ekibimiz tesise en kısa sürede müdahalede bulunarak olası üretim kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

Bakım ve servis grubumuz bünyesinde kullandığımız termal kamera ile panel – konnektör bağlantıları, inverter giriş – çıkış bağlantıları, Saha Toplama ve Ana Dağıtım panolarındaki kablo bağlantıları kontrol edilmekte, aksaklıklar düzeltilmektedir. Ayrıca yatırımcımızın isteğiyle termal kamera ile modül üzerinde nakliye, montaj ve işletme sırasında oluşabilecek mikro çatlaklara kadar cihazımız ile kontroller yapılmakta tüm tesisteki modül durumu raporlanmaktadır. Bakım, servis ve onarım hizmeti IDECO‘ nun kendi bünyesinde bulunan uzman ve deneyimli personelleri tarafından yapılmaktadır.

Çatı Projeleri