Çözümlerimiz

Ana Dağıtım Panoları

AC Toplama Panoları veya merkezi İnvertör çıkışından alınan güç, enerji kablosu ile Ana Toplama Panosuna (ATP) aktarılarak güvenlik ve kontrol altına alınır. Ana toplama panosu enerji kalitesi ölçümü, sistem güvenliği ve iç ihtiyaç için gerekli ekipmanlarla donatılmaktadır.

Ana toplama panosunda toplanan elektrik enerjisi gerilim değerinin yükseltilmesi için yüksek akım limitlerinde çalışabilen AG şalter ile transformatöre yönlendirilir.

Panolar TSE, CE ve ISO 9001–14001 standartlarında üretilmektedir. IDECO‘ nun getirdiği güçlü değişime şekil veren sac karkas yapı sayesinde her parçası ilgili şalt malzemeye birebir uyacak şekilde kesilmiş ve delinmiş olarak üretilir. Sac karkas yapı; IP30, IP44, IP54, IP65 koruma sınıflarında İstanbul’ daki fabrikamızda üretilmektedir.

AC Toplama Panoları


IDECO AC Toplama Panoları, taşıyıcı ve ana karkas sistemi 2-3 mm galvaniz saçtan, yan kapak, örtü sacı sistemleri 1,5 mm kullanım şartlarına bağlı olarak DKP veya galvaniz saçtan, ön kapılar 2 mm galvaniz saçtan imal edilmektedir.

AC Toplama Panoları tamamen modüler olup, tüm parçalar ayrılabilir durumdadır. IP 30-44-54-65 seçenekleri bulunmaktadır. Panolarımız istenilen renk skalasında Form 1’den Form 4’e kadar imal edilebilmektedir. IDECO pano boyutları tamamen elektriksel parametreler üzerinden belirlenir. O nedenle farklı kullanımlar için farklı dizaynlar oluşturulmuştur.IDECO AC Toplama Panoları, İstanbul’ daki fabrikamızda üretilir.

DC Toplama Kutuları

PV Combiner Kutusu, aynı zamanda DC ayırıcı ve parafudr ile donatılabilir ve hat üzerindeki servis/bakımını kolaylaştırır. Sorun halinde hattın enerjisinin kesilmesini sağlar. PV bağlantı kutusunun bir diğer önemli özelliği ise yıldırım korumasının bu kutu içerisine ayrıca dahil edilebilmesidir. Geliştirdiğimiz özgün tasarım sayesinde DC Toplama Kutuları İstanbul’ daki fabrikamızda üretilmektedir. IDECO Enerji; SMA, ABB ve FRONIUS marka inverterlerin yanında diğer marka inverterler ve Merkezi inverter kullanılan sahalarda ise projenin string tasarımına göre İzlenebilir DC Toplama Kutusu çözümleri sunmaktadır.

Veri Toplama Panoları

IDECO Veri Toplama Panoları, enerji santrallerinde kullanılan veri toplayıcılar ve donanımlarını muhafaza eder. Veri Toplama Panoları, veri toplayıcılarının çalışma gerilimlerine, donanımlarına ve kullanılan şalt malzemelerine göre proje özgü olarak İstanbul’ daki fabrikamızda üretilir.


IDECO Enerji;enerji santralleri için OG Hücre (orta gerilim hücre) ve Enerji Dağıtım Merkezi ürünleri ile ihtiyaca özel çözümler sunmaktadır. Tüm OG hücre ürünlerinde tropikal ortam koşulları için, korozyona karşı özel imalat seçeneği sunulmaktadır. OG hücre ürünleri kapsamında metal enclosed ve metal clad panolar imal edilmektedir.

IDECO, uluslararası standartlar ve tip testlerine bağlı kalarak, uygulamaya özel OG hücre tasarım çalışmasını yapar ve olması gereken tüm revize süreçlerini yönetir.

Tedaş Projeleri

Tedaş Projeleri